GİZLİLİK POLİTİKALARIMIZ

Aybaklar Tarım olarak kullanıcılarımızın gizliliğinize öncelikli önem vermekteyiz. Bize sunulan tüm bilgiler, yalnızca talep edilen ürün ve hizmetlere ilişkin geri bildirimlerde bulunmak amacıyla kullanılır.

Kişisel bilgileriniz, yalnızca bu amaç (geribildirim) doğrultusunda bağlı şirketlerimizle paylaşılır. Kişisel bilgilerinizi bize sunmanız, tüm bu bilgilerin yukarıda belirtilen amaçlara yönelik olarak kullanılmasını kabul ettiğiniz anlamına gelir. Taleplerinize yönelik vereceğimiz siparişler ve yapacağımız başvurular haricinde kişisel bilgilerinizi üçüncü kişilerle paylaşmayacağımızı garanti ederiz. Aybaklar Tarım internet sitelerinin gizlilik politikasına ilişkin ayrıntılı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

SİTEYİ ZİYARET
Aybaklar Tarım’a ait internet sitelerinin ziyaretçileri, sitede bulundukları zaman içerisinde kişisel bilgilerini paylaşmayı seçmedikleri sürece, isimsiz kullanıcı olarak işlem göreceklerdir.

Kişisel bilgilerinizi paylaşmadan; yalnızca site içerisindeki sayfaları incelemek, resimleri görüntülemek ve bilgileri bilgisayarınıza yüklemek amacıyla yaptığınız ziyaretler için birtakım veriler otomatik olarak kaydedilecektir. Ancak bu veriler, kimliğinizi ifşa edecek türden bilgiler değildir.

Verilerin otomatik olarak kaydedilmesinin iki amacı vardır: siteye ait istatistiki bilgileri tutmak ve yetkilendirilmemiş kişilerin sitenin içeriğini değiştirme teşebbüslerine karşı kanuni yollara başvuru hakkına sahip olmak. (“Kullanım Şartları”nda yer alan Güvenlik bilgilerine bakınız)

Aybaklar Tarım internet siteleri, özet istatistiklerinden elde edilen ziyaretçi bilgilerini otomatik olarak kayıt altına alır.

Özet istatistikleri, sitemizin daha kullanışlı hale getirilmesi için kullanılır. Örneğin; sitemizde en fazla ve en az ilgi çeken kısımların saptanması, sitenin teknik tasarım özelliklerinin belirlenmesi ve sitede meydana gelebilecek sorunların tanımlanması vb.

Sitemizi ziyaret ettiğinizde otomatik olarak kaydedilecek veriler şunlardır:

Siteye girişinizi sağlayan alan adı ve protokol adresi (IP)
İnternet tarayıcı ve işletim sistemi bilgileriniz
Ziyaret tarih ve saati
Başka bir sitede yer alan link vasıtasıyla sitemize erişim sağlıyorsanız bu sitenin adresi
Sitemize bir arama motoru vasıtasıyla erişim sağlıyorsanız bu arama motorunun ismi ve hangi sözcüklerle arama yaptığınızın bilgisi
İNTERNET SİTEMİZ ÜZERİNDEN GÖNDERİLEN E-POSTALAR
Soru ve görüşlerinizi elektronik ortamda bize iletirken kullandığınız kimlik, e-posta ve adres bilgileriniz, siz aksini belirtmedikçe, yalnızca sorularınıza cevap vermek ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin bilgi vermek amacıyla kullanılır.

Kullanım Şartları”nda belirtilen durumlar haricinde; kimlik, e-posta ve adres bilgileriniz üçüncü kişilerle paylaşılmayacaktır.

Taleplerinizi karşılamak maksadıyla vereceğimiz siparişler ve yapacağımız başvurular haricinde; kimlik , e-posta ve adres bilgileriniz hiçbir koşul ve şart altında üçüncü kişilerle paylaşılmayacaktır.

SİTEDE YER ALAN VERİLERİN KARŞIDAN YÜKLENMESİ VE FORMLARIN DOLDURULMASI
Sitemizde yer alan bir formu doldurarak bizimle iletişime geçmeniz ya da sitemizde yer alan verileri kendi bilgisayarınıza yüklemeniz halinde, bildirdiğiniz tüm kişisel bilgileriniz, yalnızca taleplerinizin karşılanması ve ilgilendiğiniz konuyla ilgili bilgilendirilmeniz amacıyla kullanılacaktır.

Kullanım Şartları”nda belirtilen durumlar haricinde; kimlik, e-posta ve adres bilgileriniz üçüncü kişilerle paylaşılmayacaktır.

Taleplerinizi karşılamak maksadıyla vereceğimiz siparişler ve yapacağımız başvurular hariç olmak üzere; aksi yönde bir bilgi formda belirtilmediği sürece, hiçbir koşul ve şart altında bilgileriniz üçüncü kişilerle paylaşılmayacaktır.

Tüm kişisel bilgileriniz, yasada belirtilen sürenin dolmasının ardından silinecektir.

GÜVENLİK
Bu sitede, kullanıcı bilgilerinin gizliliğinin korunması için gereken tüm tedbirler alınmıştır. Kullanıcıların, site üzerinden gönderdikleri önemli bilgilerin gizliliği, hem çevrim içi hem de çevrim dışı olarak korunmaktadır.

Ancak bilindiği üzere, internet üzerinden hiçbir veri aktarımı %100 güvenli değildir. Bu nedenle, gösterdiği tüm çabalara karşın Aybaklar Tarım, kişisel bilgilerinizin ya da çevrim içi hizmetleri kullanırken sunduğunuz bilgilerin gizliliğinin korunmasını garanti edemez.

Aybaklar Tarım’ın Gizlilik Politikası, internetin kullanımından kaynaklanan ve bu nedenle Aybaklar Tarım’ın kontrolünde olmayan hiç bir konuyu kapsamaz ve yürürlükteki kanun ve yönetmelikler ile yasal mevzuatlara aykırı hiçbir durum için geçerli değildir.

DEĞİŞİKLİKLERİN DUYURULMASI
Gizlilik Politikamız’da yapacağımız değişiklikler anasayfamızda duyurulur. Böylece kullanıcılarımız, ne tür bilgileri saklayacağımızdan, bunları nasıl ve ne şekilde kullanacağımızdan ve gerekirse nasıl ifşa edeceğimizden her zaman haberdar olurlar. Kişisel bilgileri, saklanma amacı dışında bir amaç için kullanmak istediğimizde e-posta göndererek kullanıcının onayını alırız. Eğer kullanıcı onay vermezse, kişisel bilgiler söz konusu amaç için kullanılmaz. Bilgiler, yalnızca gizlilik politikamızda belirtilen amaçlar için kullanılabilir.

İLETİŞİM
Aybaklar Tarım internet sitesinin içerik – tasarım yönetiminden ve işletilmesinden Kurumsal İletişim Departmanı sorumludur. Gizlilik politikamıza ilişkin soru ve görüşlerinizi iletişim sayfamızdan iletebilirsiniz.